BASKETBOL - KURALLAR-2017

BASKETBOL - KURALLAR-2017

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ LİGİ (BASKETBOL) OYUN KURALLARI

-Personel basketbol takımları en fazla 12 kişiden oluşmaktadır.

-Öğrenci basketbol takımları en fazla 16kişiden oluşmaktadır.

-Personel basketbol müsabakaları 3.periot üzerinden oynanacaktır

-Öğrenci basketbol müsabakaları 3.periot üzerinden oynanacaktır.

-Takımların 1 ve 2 periot 1.mola, son periot 2.mola kullanma hakkı vardır.

-Her iki müsabakada devre arası 10 dakikadır.

-Müsabakalarda basketbol oyun kuralları uygulanacaktır.

     -Basketbol müsabakaları Lütfullah Aksungur Spor Salonunda 16:00 ile 19:00 saatleri arasında PAZARTESİ-ÇARŞAMBA VE CUMA günleri oynanacaktır.

 - Takımlarda sadece kayıtlı ve devamlı öğrenciler ve Üniversitemiz personeli oynayabilir(Öğr.Üyesi,Memur,Daimi İşçi,Vizeli İşçi(Taşeron İşçi (Başhekimlikten tasdikli çalışıyor resmi belgesini getirmek sureti ile oynayabilir)

     -Müsabakalarda kötü söz söyleme ve sportmenlik dışı hareketlerde bulunanlar için Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Şeref ERDOĞAN başkanlığında bulunan disiplin komitesine sevk edilecek ve Rektörlüğümüz tarafından oluşturulan komite tarafından  gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

     -Müsabakalara katılan takımlar  sağlık belgesi  siteden indirilecek ve doktor  imzası ile ilk müsabaka başlamadan komiteye  takım sorumlusu veya takım kaptanı tarafından teslim edilecektir.

- Öğrenci ve Personel takımında  yüksek lisans öğrencisi oynatan takımlar bir tarafı tercih etmek zorundadır.Her iki takımda birden oyuncu oynayamaz

-Müsabakaya katılan takımların isim listeleri ve kimlikleri müsabakadan 10 .dak önce sorumlu imzasıyla komiteye teslim edilecektir.Kimliksiz ve Üniversitemiz Personeli ve öğrencisi olmayan kesinlikle oynamayacaktır.

-Müsabaka oynanırken oyundan diskalifiye edilen oyuncu bir maç oynayamaz eğer hakem rapor yazmış ise cezası teknik kurul tarafından belirlenir.

-Müsabaka oynanırken küfür eden oyuncu ihraç edilecek ve bir daha turnuvada oynamasına izin verilmeyecektir.

Takımların puanları eşit ise averaja bakılacak oda eşit ise birbirleri ile oynanan müsabakalara bakılacak eğer oda eşit ise komite önünde kura çekilerek bir üst tura çıkan takım belirlenecektir.

-Turnuva maçları internet üzerinden saatleri ve yerleri her hafta  Lig.cu.edu.tr sitesinden ilan edilecek aynı sitede puan durumu ve sonuçlar açıklanacaktır.

-Takımlar müsabakalara kendileri temin ettikleri formalar ile çıkacak forma rengi karışırsa komite tarafından bip verilecektir.

      -Müsabakalara 2(iki) kez mazeretsiz olarak çıkmayan takım müsabakalardan ihraç edilir

     -Üniversitemizin Düzenlemiş olduğu 2016 Eğitim Öğretim Yılında Çukurova Üniversitesi Ligi (Ünilig) disipline sevk edilmiş olan Öğrenci ve Personeller 2017 turnuvasında yer alamazlar

 

·       

Turnuvaya katılan tüm oyuncuların bu kuralları okudukları kabul edilmektedir.eme aşamasındadır

....