ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FUTBOL (CİM SAHA) TURNUVA KURALLARI-2017

·        

 

     - Takımlarda sadece kayıtlı ve devamlı öğrenciler ve Üniversitemiz personeli oynayabilir(Öğr.Üyesi,Memur,Daimi İşçi,Vizeli İşçi(Taşeron İşçi  Başhekimlikten tasdikli çalışıyor resmi belgesini getirmek sureti ile oynayabilir)

     -Müsabakalarda kötü söz söyleme ve sportmenlik dışı hareketlerde bulunanlar için Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Şeref ERDOĞAN başkanlığında bulunan disiplin komitesine sevk edilecek ve cezası Rektörlüğümüz tarafından oluşturulan komite tarafından  gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

     -Müsabakalara katılan sağlık belgeleri siteden indirilecek ve doktor imzası ile ilk müsabakalar  başlamadan komiteye takım sorumlusu veya takım kaptanı tarafından teslim edilecektir.(Bu bir defaya mahsus verilecek ve listede oynayacak bütün oyuncuların ad ve soyadlarının yazılmış olması gerekmektedir).

    - Kimlikler müsabaka başlamadan 10.dak  önce esame listesini imzalayarak tertip komitesine teslim edilir.
-Takımlar en az 10 kişi, en fazla 18  kişilik liste verebilir. Bu listeler ilk müsabakada tertip komitesine verildikten sonralistede bulunan isimlerde herhangi bir ekleme ya da çıkarma yapılmayacaktır.
-Liste harici oyuncu oynatan takımlar o maç için hükmen yenik sayılırlar.
-Bir oyuncu en fazla bir takımda oynayabilir. Turnuvada en fazla bir takımın listesinde bulunabilir. 
-Müsabakalar saat 16:00 ile 19:00 saatleri arasında  Çukurova Üniversitesi Stadında oynanacaktır.
-Müsabaka başlama saatinde hazır olmayan takımlar o maç için hükmen yenik sayılırlar. Bekleme süresi 10.dak

·    -Takımlar müsabaka saatinde tüm hazırlıklarını (ısınma vb. ) tamamlamış olmak zorundadır. 
-Takımlar sahada 7oyuncu 1 kaleci ile yer alır. Müsabakaya bir takım en az 5 kişi ile başlamak zorundadır. Maç sırasında 3 kişi kalınırsa takım maçı hükmen kaybetmiş sayılır.
-Hükmen yenilgide skor 3-0 dır.
-Hükmen yenilgide  kazanan takım öndeyse o anki skor geçerlidir. Kaybeden takım öndeyse veya beraberlik varsa  3-0 müsabakayı kaybetmiş sayılır
-Turnuva ile ilgili tüm disiplin konularında hakem ve gözlemci raporu doğrultusunda organizasyon komitesi kararı bağlayıcıdır.
-Hakem atamalarını komite yapar. Atanmış hakemlerin değiştirilmesi için itiraz edilemez. 
-Her takımın bir kaptanı olacaktır.
-Komite üyeleri ile iletişimi kaptan sağlayacaktır. Diğer oyuncuların talepleri dikkate alınmayacaktır. 
-Müsabaka cetvelini maç sonu ve  öncesi kaptanlar imzalayacaktır. Eğer maç sonu ve öncesi  kaptan cetveli imzalamazsa takım hükmen yenik sayılır.
İtiraz halinde kaptan müsabaka cetvelindeki ayrılmış bölümü imzalar ve 50.TL gözlemciye ödeyerek itirazını yapar. Değerlendirme sonucu itiraz haklıysa 50 TL geri ödenir ve karar verilir. Eğer İtiraz haklı bulunmazsa 50.TL geri verilmez ve turnuva kasasına konur.

 

 

MÜSABAKA KURALLARI

·    -Tüm maçlar 30 x 2 devre üzerinden oynanır. Devre arası 10 dakikadır.
-Takımlar kendi formalarını giyebilirler ancak sırtlarında her oyuncunun farklı olmak üzere numarası olması zorunludur.
-Forması olmayan takımlar üzerinde numara olan yelekleri giymek zorundadır.
-Eleme usulü müsabakalarda uzatma oynanmaz. 3 er adet penaltı atışı kullanılır. Eşitlik halinde seri penaltı atışı yapılır. 

     -Müsabakalarda takımların  en fazla 5 oyuncu değiştirme hakkı vardır.
-Ofsayt kuralı yoktur.
-Oyuncular herhangi bir takı takamazlar. Sağlık amaçlı kullanılan malzemeler hakem kontrolü ve izni sonrası kullanılabilir. 
-Sakatlanma riskine karşı oyuncuların tekmelik kullanmaları tavsiye edilmektedir. Ancak bu zorunlu değildir. oyuncular kendi istekleri ile tekmelik kullanırlar.
Kırmızı kart alan oyuncu oyun dışı kalır Bir sonraki maç oynayamaz. Eğer hakaret vb. nedenle oyundan atılmışsa hakem raporuna göre turnuvadan diskalifiye edilir.  .
Oyuncu değişikliği sadece oyun durduğunda hakem Oyuncu değişikliği işareti verilerek yapılacaktır.

      -Müsabakalara 2(iki) kez mazeretsiz olarak çıkmayan takım müsabakalardan ihraç edilir

     -Üniversitemizin Düzenlemiş olduğu 2016 Eğitim Öğretim Yılında Çukurova Üniversitesi Ligi (Ünilig) disipline sevk edilmiş olan Öğrenci ve Personeller 2017 turnuvasında yer alamazlar

 

·       
Turnuvaya katılan tüm oyuncuların bu kuralları okudukları kabul edilmektedir.

 

 

 

....

 

....